CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O STAGE 5?

Kilka lat temu Unia Europejska postawiła sobie za główny cel ograniczenie emisji zanieczyszczeń gazowych i pyłowych, aby poprawić poziom powietrza i zanieczyszczeń. Od początku 2019 roku w Europie zaczęło obowiązywać rozporządzenie 2016/1628/CE, które zmusiło wszystkie wypożyczalnie działające w Europie do modernizacji swojej floty, poprzez wyposażenie w sprzęt z silnikami spełniającymi normę Stage V. Agregaty prądotwórcze spełniające normę STAGE V to generatory, które pomagają chronić środowisko poprzez znaczną redukcję substancji takich jak tlenki azotu (NOx), tlenek węgla (CO), węglowodory (HC), kontrola cząstek stałych (PM) i liczby cząstek stałych (PN).

Zacznijmy od tego co to jest NRMM i co to oznacza?




NRMM - Non-Road Mobile Machinery (NRMM)
Jak interpretować tłumaczenie Non-Road Mobile Machinery ??
Maszyny nie poruszające się po drogach (Non-Road Mobile Machinery) - w niektórych opracowaniach tłumaczone również jako "Maszyny Ruchome, Samojezdne, Poza Drogami", lub też jako "Nie Drogowe Maszyny Ruchome"

Na oficjalnej stronie internetowej UE Unii Europejskiej NRMM jest tłumaczone jako:

Co to są maszyny mobilne nieporuszające się po drogach (NRMM)? W porównaniu z pojazdami drogowymi, NRMM obejmuje bardzo szeroką gamę maszyn zwykle używanych poza drogami na wiele sposobów. Zawiera np: drobny sprzęt ogrodniczy i ręczny (kosiarki, piły łańcuchowe itp.), maszyny budowlane (koparki, ładowarki, spycharki itp.), maszyny rolnicze  (kombajny, kultywatory itp.), nawet wagony, lokomotywy i statki żeglugi śródlądowej.

Źródło strony: https://single-market-economy.ec.europa.eu/sectors/automotive-industry/environmental-protection/non-road-mobile-machinery_en

Tak czy inaczej do takich maszyn zaliczamy agregaty prądotwórcze, które są zamontowane na przyczepach, naczepach, platformach, dźwigach, chłodniach, wagonach, innych pojazdach, które wytwarzają moc na potrzeby własne lub innych urządzeń. Agregaty prądotwórcze, które są mobilne, które się przemieszczają.

TERAZ O EMISJI Z SILNIKÓW W MASZYNACH PODLEGAJĄCYCH DYREKTYWIE (NRMM). Powinny spełniać:

STAGE V: Rozporządzenie UE 2016/1628, które reguluje dopuszczalne wartości emisji zanieczyszczeń gazowych i pyłowych dla silników spalinowych montowanych w maszynach samojezdnych nieporuszających się po drogach (NRMM).

RoHS2: Określa zasady dotyczące ograniczenia stosowania substancji niebezpiecznych w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (EEE), aby przyczynić się do lepszej ochrony zdrowia ludzi i środowiska, w tym do przyjaznego dla środowiska odzysku i unieszkodliwiania zużytego EEE. Substancje objęte ograniczeniem maksymalnej ich wartości stężenia dopuszczalnego wagowo w materiałach jednorodnych to:

Ołów (0,1 %),Rtęć (0,1 %),Kadm (0,01 %),Sześciowartościowy chrom (0,1 %),Polibromowane bifenyle (PBB) (0,1 %),Polibromowane etery difenylowe (PBDE) (0,1 %).

 HIMOINSA Jako lider w sektorze wytwarzania energii dokłada wszelkich starań, aby szanować środowisko. HIMOINSA oferuje pełną gamę agregatów prądotwórczych zasilanych olejem napędowym i gazem oraz wież oświetleniowych z silnikami spełniającymi normę Stage V. Ponadto, aby ograniczyć stosowanie substancji zanieczyszczających w sprzęcie elektrycznym lub elektronicznym na rynku europejskim, nasze generatory są zgodne z dyrektywą RoHS2 2011/65/UE.

Maszyny, które spełniają normę STAGE 5 HIMOINSA zaprojektowała agregaty prądotwórcze z silnikami Yanmar, FPT Iveco oraz  Scania.  Zawierają one nowy układ oczyszczania spalin, aby zagwarantować redukcję emisji zgodnie z rozporządzeniem UE 2016/1628 w sprawie maszyn samojezdnych nieporuszających się po drogach (NRMM). Oznacza to olbrzymi skok jakościowy, który zapewnia redukcję emisji szkodliwych składników nawet o 90% w stosunku do poprzedniej technologii. 

Gwarantując szeroki zakres mocy od 9 do 550 KVA w PRP, seria STAGE 5 została zaprojektowana z uwzględnieniem takich czynników, jak konserwacja, trwałość, zużycie paliwa i ostateczny koszt maszyny, aby uczynić ją jednym z najbardziej konkurencyjnych produktów na rynku w branży wynajmu agregatów prądotwórczych w Europie. Jednym z głównych elementów agregatów prądotwórczych STAGE 5 są ich jednostki sterujące, starannie zaprojektowane, aby zapewnić bezpieczną i efektywną koordynację z jednostkami sterującymi nowych silników Stage V sterowanych zaawansowaną elektroniką.

Są to na nowo zaprojektowane kompaktowe agregaty prądotwórcze, które integrują wszystkie systemy redukcji emisji spalin wraz ze zbiornikiem AdBlue. Całość zmieszczona w solidnej i funkcjonalnej obudowie. Nowa seria posiada ramę o dużej wytrzymałości, wzmocniona po całości, podwójnie zabezpieczenia w miejscach dostępu dla wózków widłowych. Wanna retencyjna została zaprojektowana tak, aby w razie awarii wychwycić 100% płynów eksploatacyjnych.



Aby ułatwić dostęp w celach serwisowych i konserwacyjnych seria STAGE V charakteryzuje się:

  • Drzwi na zawiasach zapewniające dostęp do układu oczyszczania spalin w celu konserwacji oraz prosty do chłodnicy w celu jej szybkiego i prostego czyszczenia.
  • Szersze drzwi zapewniają lepszy dostęp do wszystkich elementów silnika i prądnicy w celu prawidłowej, sprawnej i łatwej obsługi.
  • Częstotliwość serwisów co 500 godzin.
  • Zawory spustowe ułatwiające czyszczenie chłodnicy. Agregaty prądotwórcze S5 z silnikami FPT i Scania są wyposażone w czujniki niskiego poziomu płynu chłodzącego, które stanowią dodatkowy punkt kontroli i zapobiegają przegrzaniu zanim ono nastąpi, wydłużając w ten sposób żywotność silnika.
  • Wewnętrzny zbiornik paliwa zabezpieczający przed kradzieżą i przypadkowym rozlaniem paliwa podczas załadunku.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą agregatów prądotwórczych spełniających normę emisji spalin STAGE V.
Są to zaawansowane jednostki dlatego bardzo ważne jest aby były obsługiwane przez przeszkolony personel.
Wszystkie serwisy powinny być wykonywane przez doświadczonych serwisantów posiadających odpowiednie umiejętności i wiedzę.
Kupując u nas agregat marki HIMIONSA w wersji STAGE5 masz gwarancję i pewność że wszystkie niezbędne warunki do bezawaryjnej pracy tych agregatów zostaną spełnione.